ZOZZ header

1W zakończonym w sobotę 1 kwietnia Pucharze Księżniczki Zofii na Majorce świetnie spisali się Polacy. Pierwsze miejsca w klasie RS:X zajęli Zofia Klepacka-Noceti i Paweł Tarnowski, a drugie w klasie 470 załoga Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

Polscy deskarze od początku regat spisywali się znakomicie. Wprawdzie Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa) pierwsze wyścigi miała nieco gorsze, a w połowie regat zadyszki dostał Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), ale nie przeszkodziło im to zająć pierwsze miejsca w rywalizacji klasy RS:X. W rywalizacji kobiet bardzo dobrze popłynęła również Małgorzata Białecka i Maja Dziarnowska, które zajęły odpowiednio jedenaste i trzynaste miejsce, a z panów Marcin Urbanowicz (cała trójka z SKŻ Ergo Hestia Sopot), który był szesnasty.

Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza załoga w klasie 470. Team - Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (KS AZS AWFiS Gdańsk), która zastępowała kontuzjowaną Irminę Mrózek-Gliszczynską - zajął drugie miejsce. Wśród mężczyzn Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin) zajęli czterdziestą lokatę.

W klasie 49er Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (KS AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) ostatecznie zajęli ósmą pozycję, a w 49er FX Ewa Romaniuk i Sandra Jankowiak (AZS Poznań) dopiero dwudziestą piątą. Dobrą dyspozycję pokazał również Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), który był szósty.

Pucharu Księżniczki Zofii do udanych nie mogą zaliczyć nasi zawodnicy w klasie Laser. W Standardzie najlepszy z Polaków, Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) zajął dziewiętnaste miejsce, a w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) dopiero trzydzieste.
W sumie w regatach na Majorce wystartowało 41 Polaków.