ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015/05/27 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

“Puchar Sezonu” jest wyróżnieniem dla jachtu, który uzyskał najlepszy sumaryczny wynik w cyklu regat określonych w Regulaminie Pucharu Sezonu publikowanym corocznie przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.
Celem tej formy wyróżnienia jest wyłonienie najlepszych i najaktywniejszych w sezonie jachtów i zachęcenie ich do liczniejszego udziału w regatach.

W dniu 18 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie 51 Etapowych Regat Turystycznych. Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Wiceprezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Jagniątkowski powitali żeglarzy, życzyli udanej imprezy a Zbigniew Jagniątkowski ogłosił regaty za rozpoczęte. Pierwszy wyścig odbył się na trasie Trzebież - rejon Zalewu Szczecińskiego w pobliżu wejścia do Kanału Piastowskiego. Po początkowym słabym wietrze nastąpił silny wiatr rzędu do 5 stopni w skali Beauforta wiatr z północy i północnego zachodu.

Wtorek 21 lipca, to tradycyjny Wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego. Start do wyścigu o godz. 14.00 odbył się przy wietrze 2-3 stopni w skali Beauforta który podczas wyścigu zdecydowanie wzmagał się, aby podczas przekraczania linii mety przez jachty z grupy open przekształcić się w biały szkwał o sile 8 stopni w skali Beauforta. Awarii nie było, ale niespodziewanych manewrów było wiele, przejście linii mety okazało się nadzwyczaj trudne.

Poniedziałkowy, 20 lipca, etap regat to morski wyścig Świnoujście – Dziwnów. W roku 2014 nie odbył się ze względu na zbyt silny wiatr oraz trudne warunki w wejściu do Portu Dziwnów. Również w bieżącym roku wiatr nam się rozhulał i pustoszył całą Polskę.

Poniedziałkowy, 20 lipca, etap regat to morski wyścig Świnoujście – Dziwnów. W roku 2014 nie odbył się ze względu na zbyt silny wiatr oraz trudne warunki w wejściu do Portu Dziwnów. Również w bieżącym roku wiatr nam się rozhulał i pustoszył całą Polskę.

W dniu 16 lipca odbyło się uroczyste rozpoczęcie 51 Etapowych Regat Turystycznych. Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Wiceprezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Jagniątkowski powitali żeglarzy, życzyli udanej imprezy a Zbigniew Jagniątkowski ogłosił regaty za rozpoczęte.

Kpt. Adam Lisiecki zaprasza żeglarzy do swojej załogi jachtu "Wisła" na 51 Etapowe Regaty Turystyczne w dniach 17.07 -26.07.2015.
Koszty - tylko udział w zaprowiantowaniu.

To wspaniała okazja, szczególnie dla młodych żeglarzy, żeby od znakomitego regatowca nauczyć się żeglowania i przeżyć wspólnie wakacyjną, żeglarską przygodę.

Tel. do Adama: 501098462.
 

Przesyłam zawiadomienie, instrukcje żeglugi i załącznik do instrukcji żeglugi 51 Etapowych Regat Turystycznych.

Zapraszam do zgłoszeń. Przesyłam pozdrowienia.
Piotr Stelmarczyk  
www.regaty-unityline.pl

W imieniu Burmistrza Dziwnowa i moim własnym zapraszam na drugą edycję regat Mantra Cup od 31 lipca do 2 sierpnia 2015.

Regaty Mantra Cup to coroczna impreza o charakterze sportowym. Są przeznaczone dla czołówki morskich jachtów regatowych ORC International i ORC Club. Zaplanowanych jest jedenaście wyścigów na wiatr / z wiatrem. Spodziewamy się udziału jachtów z całego wybrzeża Polski i z Niemiec.

Zapraszam do zgłoszeń do III Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Poniżej harmonogram oraz dokumenty regat. Statkiem Komisji Sędziowskiej będzie piękny żaglowiec "Olander", prawdziwa ozdoba naszych regat.

Wczoraj wieczorem Radek Kowalczyk i Etienne Bertrand na jachcie CALBUD 894 ukończyli regaty Mini Fastnet zajmując 19 miejsce w swojej kategorii.

Pełne oficjalne wyniki będą ogłoszone dziś o godzinie 19 w trakcie ceremonii zakończenia regat.
Czekamy na zdjęcia - jak tylko je dostanę, zaraz do was roześlę.

Pozdrawiamy serdecznie,
Milka Jung: 601 245 131 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Radek Kowalczyk 668 454 650/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To już ósma edycja festiwalu szantowego Łarpia i IV regaty okołofestiwalowe w dniach 19-20 czerwca 2015 roku w Trzebieży.

Zobacz:
W regatach wzięło udział 10 załóg z Norwegii, Szwecji, Francji i
Polski. Organizatorem był Norwegian Royal Yacht Club w Oslo, który
zapewnił uczestnikom rywalizacji jachty klasy DS - 37, o długości 11,5
m (5 osób załogi).

Dziś po południu ze stoczni Yacht Service w Szczecinie wyruszył do Francji Radek Kowalczyk razem ze swoim jachtem Mini Proto OCEAN650.

„Wykonaliśmy w Polsce wszystkie prace, które można było wykonać. Zbudowaliśmy piękny jacht, z wykorzystaniem najnowszych światowych technologii, w polskiej stoczni i niesamowicie się z tego cieszę” – mówił Kowalczyk przed wyjazdem. „Za nami kilka miesięcy wytężonej pracy, ale tak naprawdę to dopiero prawdziwy, żeglarski początek projektu. Teraz jak najszybciej trzeba otaklować łódkę i zobaczyć, jak zachowuje się na wodzie.”

W zakończonych właśnie regatach Szczecin Match Race Australijczyk Matthew Jerwood z załogą Redline Racing Team wygrał w finale z załogą Rafała Sawickiego i wywalczył kwalifikację do polskiego przystanku World Match Racing Tour rozgrywanego na przełomie lipca i sierpnia w Sopocie. Trzecie miejsce zajął Reuben Corbett z Nowej Zelandii.

W najbliższy piątek na wody jeziora Dąbie w Szczecinie powrócą czołowi żeglarze meczowi z całego świata, którzy podczas Szczecin Match Race walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata ISAF oraz kwalifikację do polskiego przystanku World Match Racing Tour rozgrywanego na przełomie lipca i sierpnia w Sopocie.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015/05/27 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Z każdym dniem przybywa jachtów zgłoszonych do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Przeważają jednostki z Pomorza, ale swoją reprezentację na starcie będą miały również województwa warmińsko-mazurskie oraz zachodniopomorskie…

Zobacz: Informacja prasowa

{gallery}2015/05/27{/gallery}
Zobacz: Raid Poland
Początek strony