ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015/05/40 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015/05/40 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W najbliższy piątek na wody jeziora Dąbie w Szczecinie powrócą czołowi żeglarze meczowi z całego świata, którzy podczas Szczecin Match Race walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata ISAF oraz kwalifikację do polskiego przystanku World Match Racing Tour rozgrywanego na przełomie lipca i sierpnia w Sopocie.

Szczecin Match Race już od 8 lat jest ważnym punktem na mapie światowego match racingu. Z roku na rok do stolicy Województwa Zachodniopomorskiego przyjeżdżają coraz wyżej sklasyfikowani sternicy światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.  W zeszłym roku zwycięzcą został pięciokrotny Mistrz Świata – Ian  Williams, a kwalifikację do polskich regat World Match Racing Tour uzyskał Nicolai Sehested obecnie uczestniczący w regatach Volvo Ocean Race. W tym roku na jeziorze Dąbie Małe zobaczymy zmagania 11 zespołów z 6 krajów w tym aż 6 zawodników z Polski.
 
Reuben Corbett    NZL    12       
Mark Lees    GBR    23       
Przemysław Tarnacki    POL    26       
Phil Bendon    IRL    28       
Marek Stańczyk    POL    31       
Matt Jerwood    AUS    33       
Lucas Lier    DEN    45       
Patryk Zbroja    POL    51       
Rafal Sawicki    POL    60       
Łukasz Wosiński    POL    180       
Piotr Harasimowicz    POL    350    

Na starcie regat zobaczymy zawodników między innymi z  Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Danii i Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team), czy Patryka Zbroi (Team Bakista), zobaczymy również dwóch nowych sterników  Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) i Piotra Harasimowicza (HRM Racing), którzy zadebiutowali w Szczecinie podczas WarmUp Match Race na początku maja.
 „Bardzo cieszymy się, że tak znakomite załogi dołączają do Polish Match Tour, którego częścią są regaty w Szczecinie. Potwierdza to, że nasz cykl cieszy się dużą popularnością, a zawodnicy z całego świata po prostu lubią przyjeżdżać na Pomorze Zachodnie. Również Międzynarodowa i Europejska Federacja Żeglarska doceniają nasze starania przyznając Szczecin Match Race status World Tour Event i kwalifikacji do Energa Sopot Match Race, czy powierzając nam organizację Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się we wrześniu w Świnoujściu” – podkreśla Maciej Cylupa, dyrektor wykonawczy Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60  wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii i Polski.

Szczecin Match Race zostanie rozegrany w dniach 29 do 30 maja na jeziorze Dąbie Małe, z bazą w Yacht Klubie Polski Szczecin w Marina’Club, który jest współorganizatorem wydarzenia. Wyścigi będą ustawione blisko brzegu i będzie można je dogodnie obserwować z pomostów Centrum Żeglarskiego oraz przystani Camping Marina na ulicy Przestrzennej. Organizatorzy przewidzieli również imprezę towarzyszącą - WODOAKTYWNI, która będzie się odbywać 30 maja na Bulwarach Piastowskich. Przez cały dzień będą prowadzone atrakcje  dla publiczność, takie jak: wyścigi kajakowe, rejsy jachtami regatowymi, testy sprzętu wodnego oraz pokazy takich dyscyplin jak wake, flyboard, skijet, MOTH, wioślarstwo czy ślizg motorowodny. Celem imprezy jest przybliżenie mieszkańcom Szczecina aktywnych form spędzania czasu nad wodą.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny 2 imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

{gallery}2015/05/40{/gallery}
Początek strony