ZOZZ header
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015/07/34 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2015/07/34 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Poniedziałkowy, 20 lipca, etap regat to morski wyścig Świnoujście – Dziwnów. W roku 2014 nie odbył się ze względu na zbyt silny wiatr oraz trudne warunki w wejściu do Portu Dziwnów. Również w bieżącym roku wiatr nam się rozhulał i pustoszył całą Polskę.

Prognozy zapowiadały silne wiatry do 8 stopni w skali Beauforta. Stąd tez decyzja startu o godzinie 15.00 była poprzedzona dokładnym rozeznaniem faktycznej sytuacji na trasie regat. Zasadniczą osobą w tych ustaleniach była Pani Kapitan Portu Dziwnów Edyta Miśkowiec- Trawniczek.

Informacje Pani Kapitan uspokoiły organizatora i Sędziego Głównego i wyścig wystartował. Pierwsi żeglarze wykorzystali dokładnie koniunkturę resztki silnego wiatru zachodniego rzędu 4 stopni w skali Beauforta, ale wolniejsze trafiły na zdecydowanie słabe wiatry. Stąd duża rozpiętość czasowa miedzy pierwszymi, którzy linię mety przepłynęli około godziny 17-tej i ostatnimi płynącymi przez metę po godzinie 20-tej.
Na wszystkich czekał Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Gospodarz jednej z najbardziej aktywnych żeglarsko w Polsce miejscowości nadmorskich. Poczęstunek i puchary były zakończeniem dzisiejszego wyścigu.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:
Grupa I ORC kpt. Marcin Mrówczyński jacht „Antidotum”
Grupa II ORC kpt. Krzysztof Krygier jacht „Bluefin II”
Grupa I KWR kpt. Marcin Mrówczyński jacht „Antidotum”
Grupa II KWR kpt. Bronisław Zimnicki jacht „Lively”
Grup III KWR kpt. Krzysztof Krygier jacht „Bluefin II”
Grup I Open kpt. Janusz Skrzecz jacht „Guesswork”
Grupa II Open kpt. Marek Piotrowski jacht „Drom”

Jutro przejście turystyczne do Mariny Kamień Pomorski oraz Wyścig o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego Żeglarze wezmą także udział w historycznej uroczystości nadania Marinie Kamień Pomorski imienia znakomitego żeglarza Zdzisława Michalskiego.

Załączam wyniki oraz fotografie Michała Korneszczuka.

Piotr Stelmarczyk, 21.07.2015.

{gallery}2015/07/34{/gallery}
 
Początek strony