ZOZZ header

Hanse 303 POL 2809 Piotr CICHOCKI AKS OSW O KW ok 601572 okpress 232b387d 855x590Piotrr Cichocki zdominował rywalizację w klasie Hansa 303 i wywalczył tytuł Mistrza Świata. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczyńska w klasie 470 oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er zajęli drugie miejsca podczas żeglarskiego Pucharu Europy, który rozgrywany był podczas regat Kiler Woche w Kiloni.

Piotr Cichocki w pięknym stylu wywalczył tytuł Mistrza Świata. Pierwsze dwa wyścigi ukończył na drugim miejscu, a kolejne siedem wygrał i w nie pozostawił żadnych wątpliwości ze tytuł mistrza świata należy się właśnie jemu. Na podium obok Piotra stanęli Christopher Symonds z Australii oraz Niemiec Jens Kroker. Bardzo dobry występ w Kilonii zaliczyła żeńska załoga 470 - Agnieszka Skrzypulec i Irmina Gliszczyńska Mrózek. Nasze reprezentantki zajęły drugie miejsce w Pucharze Europy, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 7-15 lipca w greckich Salonikach. Udany występ zaliczyli także nasi reprezentanci w klasie 49er. Obie reprezentujące Polskę załogi ukończyły regaty w pierwszej dziesiątce. Na drugim stopniu podium zameldowała się załoga Przybytek / Kołodziński, tym samym potwierdzając swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie. Na ósmej Pozycji regaty w Kiloni zakończyli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki.

Tak na gorąco z Kiloni, Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek relacjonowali swój sukces:

"Mamy to ! Wywalczyliśmy drugie miejsce w regatach Kieler Woche 2017. W dzisiejszym Wyścigu Medalowym zajęliśmy miejsce siódme, co pozwoliło nam utrzymać drugie miejsce na podium. Regaty wygrała załoga z Australii David Gilmour & Joel Turner, na najniższym stopniu podium również australijska załoga złożona z braci Will'a i Sam'a Phillips.
Komisja sędziowska rozegrała w sumie 13 wyścigów. Większość z nich odbyła się w wietrze "ślizgowym", bardzo zmiennym z kierunków zachodnich. Świetnie przeprowadzone regaty, dużo załóg w klasie 49er ( 68 startujących) pozwoliły sprawdzić stan naszego przygotowania.
Już za miesiąc wrócimy do Kilonii na Mistrzostwa Europy. Do tego czasu będziemy pracować w Trójmieście, by pojechać optymalnie przygotowanym do startu w regatach rangi mistrzowskiej.
Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia!!

Za pomoc w przygotowaniach, finansowanie i zaplecze techniczne dziękujemy Partnerom i Sponsorom.