ZOZZ header

1 Dar MłodzieżyNależy do największych, najpiękniejszych i najbardziej znanych w świecie żaglowców szkolnych. Fregata "Dar Młodzieży" - Ambasador Rzeczypospolitej, Ambasador Szczecina, wielokrotny gość przy Wałach Chrobrego, ze studentami AM z Gdyni i Szczecina, czasem także z oficjalną młodzieżową reprezentacja naszego miasta w regatach TTSR, albo z laureatami Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej (jak na zdjęciach). Za sześć miesięcy po raz drugi wypłynie w rejs dookoła świata, tym razem w Rejs Niepodległości, w ramach projektu POLSKA100, do 100 portów, z młodą załogą wyłonioną w drodze specjalnego konkursu. Każdy - w wieku 18-26 lat - ma szansę, zgłoszenia są jeszcze przyjmowane, do 3 stycznia 2018 roku. Będą promować Polskę na całym świecie. Jesteś młody, odważny, odpowiedzialny - dołącz do załogi (czytaj więcej)

Zdjęcia: Wiesław Seidler

 

„Dar Młodzieży” 2018 i POLSKA100
Weź udział w Rejsie Niepodległości!!!

Za sześć miesięcy „Dar Młodzieży”, jedna z najbardziej znanych polskich fregat, wypłynie w rejs dookoła świata. Popłynie w nim stuosobowa załoga, czyli zwycięzcy konkursu, który ogłosiła Rada Ministrów oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Rejs Niepodległości jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. Cały projekt składa się z trzech elementów: dwuetapowego konkursu oraz rejsu żaglowca „Dar Młodzieży” dookoła świata podczas którego w najważniejszych portach takich jak: Osaka, Panama, Nowy Jork, Dakar czy Kapsztad, odbędą się wydarzenia promujące Polskę.
Słynny żaglowiec „Dar Młodzieży”, to doskonały Ambasador Rzeczypospolitej. Jest oryginalnym miejscem do organizacji spotkań gospodarczych i dyplomatycznych. Przez wiele lat stanowił znakomite tło wielu działań o charakterze kulturalnym i społecznym. Jednostka została zwodowana w 1981 roku. Matką chrzestną jest żona zasłużonego komendanta „Daru Pomorza” kpt.ż.w. Kazimierza Jurkiewicza - Helena Jurkiewicz. „Darł Młodzieży” to wizytówka Polski, w latach 1982, 1984, 1986, 1995-1996, 2001-2017 jednostka brała udział w regatach The Tall Ships’ Races.
Konkurs składa się z dwóch etapów i skierowany jest do osób w przedziale wiekowym od 18 do 26 roku życia, które posiadają polskie obywatelstwo. Swój udział można zgłosić do
3 stycznia 2018 roku, przez portal Facebook. W I etapie rywalizacji trzeba przesłać krótki film lub zdjęcie promujące Polskę za granicami naszego kraju. Potencjalny uczestnik musi zaprezentować siebie w roli „specjalnego ambasadora” Polski. Internauci do 7 stycznia wybiorą film lub zdjęcie, a liczba głosów zdecyduje o zakwalifikowaniu się autora do II etapu konkursu. W drugiej części rywalizacji o udział w Rejsie Niepodległości trzeba będzie rozwiązać specjalny test z wiedzy o morzu i Biblii. Ta część rywalizacji zaplanowana jest na 20 stycznia 2018 roku. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki w teście utworzą stuosobową załogę, a laureaci popłyną w jednym z pięciu odcinków na trasie dookoła świata. W czasie postoju w Panamie w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 roku podczas Światowych Dni Młodzieży, zwycięzcy konkursu spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Zobacz: https://pl2018.org/
Konkurs na facebooku
Strona Rejsu Niepodległości
Autor: Marek Zwierz "Dar Młodzieży"

Początek strony