ZOZZ header

IMG 0394 cba0fd72 855x590W piątek 19 stycznia zarząd Fundacji Port Jachtowy Trzebież podpisał umowę z wykonawcą prac modernizacji Portu jachtowego Trzebież, co oznacza, że rozpoczęcie inwestycji jest coraz bliżej.

Wykonawcą wyłonionym w drodze procedury konkurencyjnej - zapytanie ofertowe została Firma Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW SERVICE SP Z O. O. ze Szczecina. W piątek 19 stycznia podpisano stosowne dokumenty pomiędzy Fundacją Port Jachtowy Trzebież, a UW SERVICE. W podpisaniu umowy uczestniczyli prezes fundacji Marek Stawiszyński wraz z członkiem zarządu, Elżbietą Miturą i przedstawiciel wykonawcy - Andrzej Kocewicz. W najbliższym okresie ruszą prace projektowe.

- Musimy wybrać jeszcze inspektora budowy, który będzie nas reprezentował, a następnie koordynował wszystkie prace z wykonawcą. Inspektorzy byli już na terenie portu i robią oględziny całego terenu oraz wstępną analizę kosztów, co potrzebne jest do sporządzenia projektu. Prawdopodobnie wykonawca jednocześnie ruszy z pracami związanymi z modernizacją budynku administracyjno-socjalnego - powiedział Marek Stawiszyński.

Projekt modernizacji portu jachtowego w Trzebieży, którego realizację oszacowano wstępnie na 6 226 473,16zł, zostanie wsparty ze środków RPO 2014-2020. Na tej podstawie Fundacja Port Jachtowy Trzebież ma otrzymać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego prawie 2,9 mln złotych. Kwota podpisanego kontraktu wynosi 8.946.540,30 zł. Wkład własny Fundacja pokryje w ramach udzielonej pożyczki z Polskiego Związku Żeglarskiego i wypracowanych środków.

Przypomnijmy, że projekt realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj". W zakresie budowy ogrodzenia portu i części oświetlenia zewnętrznego inwestycja będzie realizowana we współpracy z władzami Gminy Police. Realizacja projektu pozwoli na konsolidację mariny w Trzebieży z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim. Rozwiązania technologiczne zastosowane przy realizacji projektu promują najlepsze sprawdzone rozwiązania oraz spełniają wymogi wynikające z obowiązujących polskich i europejskich norm oraz przepisów ochrony środowiska. Projekt zakłada zastosowanie wyłącznie technologii i urządzeń spełniających normy ekologiczne Unii Europejskiej. Wstępnie inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2018.


Według wstępnych założeń, w ramach projektu planowane jest wykonanie takich prac jak:

- modernizacja nabrzeża północnego ze slipem
- budowa pomostu osłonowego typu falochronowego w basenie A i B
- modernizacja nabrzeża zachodniego
- budowa 2 pomostów pływających w basenie B
- wyposażenie nabrzeży w punkty poboru wody pitnej i energii elektrycznej wraz z oświetleniem pomostów
- pogłębianie basenów jachtowych do głębokości technicznej Ht=2,50m
- modernizacja budynku administracyjno-socjalnego
- utwardzenie placu do zimowania jachtów - 2 000 m2
- budowa punktu odbioru ścieków i wód zaolejonych ze zbiornikiem na wodę
- stanowisko mycia jachtów z odwodnieniem i separatorem
- modernizacja infrastruktury podziemnej
- modernizacja układu kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowego przyłącza wodociągowego
- budowa ogrodzenia i oświetlenia terenu, budowa altany dla żeglarzy

W ramach budowy systemu elektronicznego zarządzania i ochrony planowane są:

- wykonanie systemu monitoringu i płatnego dostępu do pomieszczeń sanitariatów i pryszniców
- zakup sprzętu technicznego i modernizacja osprzętu do obsługi porządkowej i transportu jachtów

Dzięki podpisanej w piątek umowie, odbudowa kultowej mariny i ośrodka szkoleniowego w Polsce jest coraz bliższa realizacji.

- Port jachtowy Trzebież, jako składnik majątku Polskiego Związku Żeglarskiego, musi odbudować swój mocno nadszarpnięty w ostatnich kilkunastu latach wizerunek. Modernizacja obiektu stanowi jeden z najważniejszych punktów na liście priorytetów naszej działalności. Rozpoczynamy pierwszy etap działań, równocześnie opracowując opartą na innowacyjnych rozwiązaniach koncepcję funkcjonowania ośrodka w przyszłości. Obraliśmy kurs na rozwój polskiego żeglarstwa i nie zamierzamy z tego kursu zbaczać - powiedział prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Tomasz Chamera.

Źródło www.pya.org.pl

Początek strony