ZOZZ header
Po sukcesie koncertu Piosenek Czesława Niemena zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie z tego cyklu. W pierwszy dzień świętowania naszych urodzin w Starej Rzeźni będzie można posłuchać największych przebojów z ery big beatu. Na scenie wystąpią m.in.: Zbigniew Włodarczyk, Wojtek Rapa, Ewa Wołoszyn, Barbara Włodarczyk, Andrzej Szpak,
Lech Turowski, Ryszard "Elvis" Wiercimak. Wokalnie wspomagać będą (młode, jeszcze nie dinozaury): Małgorzata Jarmoc, Natalia Wiśniewska i Laura Lewicka. Będą oczywiście muzycy akompaniujący.
 
Wykonywane będą takie utwory jak: "O Kelly", "Kwiatki","Wyspa", "Wiem, że nie wrócisz","20 lat a może mniej", "Bądź dziewczyną z moich marzeń", "Mały książę", "O Jimmi Joe", "Kiedyś przecież spotkamy się znów", "Bądź poważny choć raz", "Za daleko mieszkasz miły", "Hej dziewczyno,hej" "Dobranoc","Ciuciubabka", "Płonie stodoła","Czy mnie jeszcze pamiętasz" oraz wiązanka hitów Elvisa Presley'a.
 
 
Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Są zapraszani na międzynarodowe festiwale, bo nikt wcześniej nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma Twój Blues został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu bluesonline.pl.

Więcej informacji na www.hardtimes.pl

 
 
Zwykle jest triem, a czasem kwartetem, bywa, że rozrasta się do kwintetu, ale można też posłuchać ich też jako duetu. Luźny projekt muzyczny, w którym biorą udział muzycy folkowi znani bardziej z innych zespołów.
To zespół, który założył ok. 2004 roku Henryk Czekała „Szkot”, na co dzień lider grupy Mechanicy Shanty, a jeszcze wcześniej współzałożyciel innej legendy sceny folku morskiego, Ryczących Dwudziestek.
Skład Szkockiej Trupy to otwarta formuła artystyczna, ale najczęściej jest to trio.

Niezmienny jest za to program koncertów - są to zawsze ulubione utwory lidera, stąd też tytuł recitalu „Moje ukochane…”, a wśród nich są i te dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie, zarówno autorstwa Czekały (znane dobrze fanom z repertuaru Mechaników Shanty czy Ryczących Dwudziestek) oraz Jerzego Porębskiego, Witka Zamojskiego, Marka Szurawskiego, Tomka Opoki, Janusza Sikorskiego, Andrzeja Koryckiego i wielu, wielu innych. Oczywiście, jak przystało na wytrawnego szantymena, w programie nie brakuje także szant - marynarskich pieśni pracy dawnych pokładów.

Tylko na koncertach Szkockiej… można usłyszeć obok siebie takie hity żeglarskiej sceny jak „Hiszpańskie dziewczyny”, „Cztery piwka”, „Umbriaga”, „Jacht rock’n’roll” „Molly Malone”, „Klipry”, „Wzgórza Walii”, „Maui” czy szanty „Sześć błota stóp”, „Emma”, „Johnson’s Girls” - jednak w nowych aranżacjach, inaczej interpretowane, inaczej zaśpiewane i zagrane.
Dzięki otwartej, muzycznej formule i różnorodnemu repertuarowi, koncerty tria są ciekawe
i zaskakujące. Szkot ma bardzo dobry kontakt z publicznością, reaguje na emocje, które jej towarzyszą, potrafi wciągnąć ją do zabawy i wspólnego śpiewania. Bluegrassowe, bluesowe, countrowe czy folkowe wersje znanych utworów to wizytówka tej formacji. Zespół na razie nie wydał żadnego krążka, ale jest on w najbliższych planach.

Z projektem od początku współpracują Piotr Ruszkowski - mandolina oraz Michał Karczewski - banjo (obaj z Mechaników Shanty), pojawia się też Jacek Ledworowski - bas (Mechanicy Shanty) lub Krystian Sidor - kontrabas (Yank Shippers, Atlantyda), okazyjnie zapraszani są też inni muzycy. Od 2014 r. skład tria oparł się o muzyków z rodzinnego miasta Szkota - Bytomia - Kamila Piotrowskiego - mandolina (Sąsiedzi) i Jacka Kądziołkę - bas akustyczny (ex Passat/oJ taM/Trzecia Miłość).

Każdy z tych muzyków wnosi do Szkockiej Trupy część siebie, swoich doświadczeń, wrażliwości i umiejętności, wyniesionych z wieloletniej już działalności na scenie żeglarskiej, wspólnie tworząc niezłą mieszankę styli, ale przede wszystkim dobrze bawiąc się razem z publicznością.

Skład zespołu:
Henryk Czekała „Szkot” - śpiew, gitara
Kamil Piotrowski - mandolina, chórki
Jacek Kądziołka - bas akustyczny, chórki

Początek strony