ZOZZ header

12 Nagrody 2019Zgłaszanie kandydatów do IV. edycji Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina zakończone! Wpłynęło w tym roku ponad sto propozycji (!), z których kapituła wybierze laureatów jedenastu kategorii (czytaj więcej).

Osoby, instytucje, czy wydarzenia żeglarskie zgłaszali do wyróżnień mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku głównej nagrody im. kpt. Ludomira Mączki także mieszkańcy całej Polski. Najwięcej, bo aż dwadzieścia jeden zgłoszeń, wpłynęło w kategorii Nagrody Specjalnej, a zaledwie pięć zgłoszeń mniej odnotowano w przypadku Nagrody im. Kpt. Ludomira Mączki, której laureat poszczycić się może nieprzeciętnymi osiągnięciami żeglarskimi, lub dokonaniami związanymi z kulturą marynistyczną. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie w całym plebiscycie, a jej zdobywca – poza pamiątkową statuetką - otrzyma 10 tysięcy złotych. W każdej z pozostałych kategorii liczba kandydatów waha się od pięciu do piętnastu.

Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wyłoni nominowanych i swoją rekomendację przekaże Prezydentowi Miasta, który dopiero zdecyduje o przyznaniu wyróżnień. Lista nominowanych zostanie opublikowana na stronie internetowej www.nagrodyzeglarskie.szczecin.pl w pierwszej połowie marca. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się 28 marca w Starej Rzeźni. Szczecin, jako miasto o bogatych tradycjach żeglarskich, od 2017 roku poszczycić się może własnymi Międzynarodowymi Nagrodami Żeglarskimi. Ich ustanowienie ma podkreślać charakter stolicy Pomorza Zachodniego jako miasta związanego z wodą, żeglarstwem i gospodarką morską.
Z poważaniem, Małgorzata Miszczuk rzecznik prasowy ŻSTW tel. +48 91 35 16 215

Na zdjęciu: Laureaci III. edycji Nagród 2019 Foto: W. Seidler

Początek strony