ZOZZ header

Regaty YKP 2015 031Sześć najciekawszych filmów o tematyce marynistycznej będzie można obejrzeć w sali koncertowej S-1 Radia Szczecin, w sobotę 22 lutego 2020, w godz. 11-21, w ramach Festiwalu Filmów Żeglarskich YachtFilm (czytaj więcej).

Motywem przewodnim wydarzenia jest żeglarstwo i jego różnorodność. Na ekranie widzowie zobaczą prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które faktycznie miały miejsce, zaś filmy pełne są treści o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania. JachtFilm w Szczecinie rozpocznie pokaz filmu pt. „Pod gwiazdami Północy”, to historia francuskiej rodziny, która swój rodziny azyl odnalazła na wmarzniętym w lód jachcie u wybrzeży Spitsbergenu. Obraz „Zagubieni” opowiada o australijskim żeglarzu Jesse Martin i jego przyjaciołach. Jesse jest najmłodszym nastolatkiem w historii, który opłynął samotnie świat non stop jachtem żaglowym. „Zagubieni” to film o bolesnym dojrzewaniu i wchodzeniu w trudny i jakże inny od własnych marzeń świat ludzi dorosłych.
Wielką atrakcją będzie pokaz znanego już z polskich kin filmu pt. „Maiden”. Jest to niewiarygodna historia młodej dziewczyny Tracy Edwars, która postanawia wystartować w 1998 roku z całkowicie żeńską załogą,w wokółziemskich regatach dookoła świata. Na ekranie pojawi się także film animowany zrealizowany przez Google pt. „Wiek żagli”, opowiadający o przemijaniu ery klasycznych żaglowców Po raz pierwszy w historii festiwalu odbędą się jednocześnie pokazy dwóch nowych polskich filmów. Pierwszy z nich to dokument „Kapitan”, poświęcony Krzysztofowi Baranowskiemu. Autor przez prawie trzy lata towarzyszył żeglarzowi w jego codziennych życiowych sprawach. „Normalni kolesie” to obraz o grupie zapaleńców, którzy postanawiają zbudować niewielki drewniany jacht, by na nim uczestniczyć w regatach „Setką przez Atlantyk”.
Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

Źródło: „Kurier Szczeciński” Zdjęcie: Wiesław Seidler

Początek strony