ZOZZ header

tomek 120.02.2020

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Windsurfingu Zimowym odbyły się w dniach
10-15 lutego 2020 w miejscowości Lestijarvi, w Finlandii. Nasza bezlodowa zima nie pozwoliła na treningi w iceboardingu, więc do startu podszedłem z marszu, z nastawieniem na aktywny, żeglarski wypoczynek, i rozeznanie w postępie sprzętowym na świecie. Reprezentowałem mój uczniowski UKS 18 Szczecin, działający przy SP 11 i LO 18, w którym jestem trenerem (czytaj więcej).

Ogółem w course racingu startowało 57 zawodników, i w tej grupie zająłem 25. miejsce, a w kategorii Grand Masters 7. miejsce, na 13 zawodników. W ostatnim biegu zająłem nawet 4. miejsce, co dawało mi nadzieję na walkę o medal w maratonie, ale tuż przed startem złamałem przednią nartkę, i straciłem medalową szansę. Startowałem z nr 126 (na zdjęciach).
Więcej o zawodach – które zdominowali Polacy - na stronie PZŻ, a pełne wyniki są na stronie wissa.ee
Na ME bądź MŚ w roku 2021 chcę przygotować ekipę uczniów SP 11 i LO 18, reprezentujących KS Świt Skolwin, i miasto Szczecin, by po wielu latach nieobecności szczecińscy deskarze mogli ponownie zdobywać medale w tej zimowej konkurencji, będącej świetnym uzupełnieniem windsurfingu letniego. Właśnie korzystając z okazji zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci do klas żeglarskich w SP 11 i LO 18, które są świetnym połączeniem nauki ze sportową przygodą żeglarską, na wodzie i na …lodzie!

Relacja: Tomasz Franczak – nauczyciel i trener UKS 18 Szczecin

Początek strony